Pirkdami kvepalus dažnai rūpinamės jų patvarumu, kad kvapas būtų intensyvus ir juntamas visą dieną. Tačiau dažnai pastebime, kad produktų kainos verčia mus rinktis tuos kvepalus, kurie yra palankesni mūsų piniginėms. Taip pat dažnai pasitaiko, kad testerių rinkinyje esantys kvepalai kvepia panašiai. Taigi, į ką atsižvelgti renkantis kvepalus ir kvapiuosius vandenis?
Įdomus faktas – gamintojai paprastai renkasi 20 % koncentraciją, nes tai ideali koncentracija, kad kvepalai ant odos išliktų kuo ilgiau.
Taip pat peržiūrėkite ir kitus mūsų tinklaraščio įrašus:
– Kodėl verta pirkti kvepalų analogus?
– Kaip išsirinkti kvepalus Naujųjų metų nakčiai?
– Sužinok kvepalų istoriją
– Išsirink – kvepalai Valentino dienai
- Kvapiųjų aliejų koncentracija
Pagrindinis skirtumas tarp kvepalų ir kitų parfumerijos gaminių (t. y. odekolono, tualetinių vandenų ir kvapiųjų vandenų) visų pirma yra kvapiųjų aliejų procentinė dalis visame tirpale. Turbūt jau galite nuspėti, kad tai turi didžiausią įtaką kvapo stiprumui, patvarumui ir kainai.
- Kvepalų savybės
Iš visų kvapiųjų medžiagų būtent moteriškuose ir vyriškuose kvepaluose neabejotinai yra didžiausia koncentracija. Šis skystis taip pat laikomas prabangiausiu, o tai, žinoma, reiškia ir brangiausiu. Kvepalai turi turėti mažiausiai 15% kvapiųjų medžiagų kiekio. Maksimalus kvapiųjų medžiagų kiekis yra 30 % arba daugiau, priklausomai nuo kvapiosios medžiagos stiprumo.
- Kvapusis vanduo
Kvapusis vanduo yra žemesnė pakopa už kvepalus, tačiau jis yra daug kvapnesnis ir išskirtinesnis už tualetinį vandenį ir odekoloną. Kvapusis vanduo turi turėti nemažiau kaip 8% kvapniųjų medžiagų kiekio. O maksimali riba šiuo atveju yra – 15%. Kaip atpažinti kvapujį vandenį? Tik pagal pakuotę, ant kurios yra užrašas “”Eau de Perfum””. Tačiau kai kalbama apie kitas rūšis, jų koncentracija yra apie 3-10 % kvapniųjų medžiagų.
- Odekolonas ir tualetinis vanduo
Tualetinis vanduo pasižymi subtiliu, gaiviu kvapu, kuris ant odos išlieka ne taip ilgai kaip kvepalai ar kvapusis vanduo, tačiau puikiai tinka kasdieniam naudojimui. Tualetinius vandenis galima atskirti pagal užrašą ant pakuotės „Eau De Toilette“ (gamintojai taip pat naudoja santrumpą EDT). Tačiau juose eterinių aliejų koncentracija yra daug mažesnė nei kvepaluose ir kvapiajame vandenyje – nuo 3 iki maždaug 10 % eterinių aliejų, ir 85 % alkoholio.